RRS je jedinečný též v možnosti využití stávajícího hardware, případně podporou možnosti nakoupit HW interním IT oddělením společnosti (zákazník může mít možnost nakupovat HW za výhodnější korporátní ceny nebo má předepsaný HW od konkrétního výrobce). Samozřejmě i tomto případě přebíráme plnou záruku za chod systému včetně servisní podpory.


   Pokud na výrobní jednotce (lince) existuje HW, který již vykonává nějakou specifickou činnost, která by šla začlenit do RRS a HW využít pro jeho chod, samozřejmě tuto možnost rádi zvážíme a nabídneme optimální řešení (například máte na lince počítač pouze na tisk štítků, my ho začleníme do RRS a informaci o štítcích můžeme využít pro rozšíření funkčnosti, například hlídání sledu výrobků nebo upozornění na konkrétní možnou chybu při specifickém výrobku).


   Taktéž spolupracujeme na stavbě systému s IT oddelením zákazníka, abychom umožnili například interně (pružněji) školit nové pracovníky bez naší účasti. Pokud je využit existující HW a například síťová infrastruktura, je pak mnohem pružnější odstranění případné poruchy, IT pracovník má možnost například vyměnit HW modul (počítač) a nainstalovat znovu SW modul, což zvyšuje využitelnost systému.


   Jako novinku testujeme nízkospotřebové HW moduly (cca 5W), pokud je výroba osazena těmito moduly, může být při více výrobních linkách roční úspora elektrické energie až desítky tisíc Kč.